8 نکته فرهنگی برای آپارتمان‌ نشینی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
8 نکته فرهنگی برای آپارتمان‌ نشینی
www.RadHome.Ir
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیاطلاعات مفید 8 نکته فرهنگی برای آپارتمان‌ نشینی

تعداد بازدید : 32
نویسنده پیام
admin آفلاین

مدیریت

ارسال‌ها : 11
عضويت : 15 /4 /1397
8 نکته فرهنگی برای آپارتمان‌ نشینی
برخی از رفتارهای آپارتمان‌نشینی شاید در قانون پیش‌بینی‌ نشده باشند ولی اگر تصمیم گرفته‌ایم که در یک ساختمان در کنار همسایگانمان به‌خوبی و با آرامش زندگی کنیم، نیاز داریم تا با رعایت حسن هم‌جواری، زندگی را برای خود و آن‎ها راحت‌تر کنیم.
به گزارش رادهوم ساکنان مجتمع‌های آپارتمانی برای احترام به حقوق دیگر همسایگان، باید برخی بایدها و نبایدها را رعایت کنند. هرچند این موارد در قانون پیش‌بینی‌نشده است، اما ساکنان یک مجتمع به‎طور قطع با رعایت آن‌ها از بروز اختلاف‌ها و تنش‌های احتمالی میان خود جلوگیری خواهند کرد.
1- ایجاد شلوغی و سر وصدای نامعمول بین ساعت‌های 1 تا 4 بعدازظهر و 9 شب تا 9 صبح روز بعد جزو موارد غیر متعارف بوده و ممنوع است. صدای رادیو، تلویزیون و دیگر وسایل پخش موسیقی نیز در زمانهای یاد شده، فقط داخل آپارتمان محل استقرار باید قابل‌شنیدن باشد.
2 ـ تعمیرات ساختمانی که با صدای بلند انجام می‌شود صرفاً باید با هماهنگی مدیر آپارتمان و بین ساعت‌های 8/30 تا 13/30 و 16 تا 18 عصر انجام شود.
3 ـ نباید پارکت‎ها و کف‌پوش‌های پلاستیکی را با محصولاتی چون سنگ یا سرامیک و دیگر پوشش‌هایی که صدا را تقویت می‌کنند، تعویض کرد.
4 ـ درصورتی‌که کف‌پوش خانه‎ها، سنگ، سرامیک یا چوب باشد و رفتارهایی چون راه رفتن و کشیدن اجسام روی آن‌ها در طبقه زیرین، مزاحمت ایجاد کند، توصیه می‌شود حداقل 75 درصد سطح زمین با قالی یا موکت پوشانده شود. 5 ـ مدیران ساختمان باید توجه کنند که ریختن مواد اسیدی حاصل از کف سایی به داخل فاضلاب ساختمان موجب گرفتگی و فرسایش لوله‌های فاضلاب می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود هنگام کف سایی و پس از اتمام آن، سقف طبقه پایین بازرسی شود. ساکنان هر واحد مسئول جبران خسارت وارد شده براثر گرفتگی لوله‌های فاضلاب، سررفتن آب وان یا ظرف‌شویی هستند.
6 ـ هرگونه تغییر در نما، در ورودی یا تراس‌های شخصی با توافق اکثریت مالکان و همسایگان، ممکن می‌شود.
7 ـ تعمیرات و تغییرات داخلی و خارجی که موجب صدمه به اسکلت ساختمان می‌شود به‌هیچ‌وجه مجاز نیست.
8 ـ سایر تعمیرات و تغییرات داخلی کاشانه‌ها و بخش‌های اختصاصی مانند انبار در حد معقول باید با اجازه کتبی مالک و تائید مدیریت ساختمان انجام شود.

چهارشنبه 15 آبان 1398 - 17:19
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . : رادهوم